Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu będziemy realizować zabawy dotyczące zwierząt zamieszkujących na wsi – krów, świnek, koni, kur, indyków, kaczek, królików itp.

Poniedziałek

1. „Zwierzęta wiejskie”

– zabawa z elementem czworakowania – naśladowanie sposobu poruszania się różnych zwierząt i odgłosów jakie wydają.

2. „Jak wygląda wieś” – oglądanie obrazków i rozmowa z dzieckiem na ich temat.

3. Słuchanie piosenki pt.”Stary Donald farmę miał”

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.youtube.com/watch?v=KITSIpt5GzA 

Zadania na 23 - 27 marca 2020

Wtorek

1. „Gdzie mieszkają krowa, świnka, koń, kura?” – dobieranie zwierząt do ich domów- prawidłowe nazywanie zwierząt i ich domów. Wytnij, pomieszaj i poproś by dziecko dopasowało zwierzę do jego domu.

2. Utrwalanie piosenki „Stary Donald farmę miał”

Zadania na 23 - 27 marca 2020

Środa

1. Zabawa w kalambury „Jakie to zwierzę?”

2. „Zagroda wiejska” – kolorowanie sylwet zwierząt, zaginanie ich od dołu (nogi), przyklejanie do pokrywki np. pudełka po butach. Uzupełnianie zagrody o szczegóły typu: rośliny, pojemniki do karmienia itp. Z dowolnych materiałów.

3. Zabawa z wykorzystaniem wykonanej zagrody.

Zadania na 23 - 27 marca 2020

Czwartek

1. Oglądanie naturalnych okazów jajek: surowego i ugotowanego, porównywanie ich wyglądu, masy, konsystencji.

2. „Pasta z jajek” – wspólne przygotowanie z dzieckiem pasty jajecznej z wykorzystaniem: ugotowanych jaj, majonezu, przypraw: soli i pieprzu, wedle uznania pokrojony szczypiorek lub natka pietruszki. Widelcem rozgniatamy ugotowane i obrane jaja, dodajemy majonez by pasta się połączyła, przyprawiamy oraz dosypujemy zieleninę. Możemy też wykonać kanapki, z tą pastą, które wspólnie z dziećmi udekorujecie ulubionymi ziołami, pokrojoną wędliną czy warzywami . Smacznego !

Piątek

1. „Co daje nam krowa?” Rozmowy z dzieckiem podczas wyszukiwania ciekawostek o krowach.

2. „Krowa” – wykonanie krowy z rolki po papierze toaletowym. Krówka z czarnej rolki powstała krówka Hela. Na rolkę przyklejamy czarną kartkę a potem białe łatki. Z białej kartki wycinamy główkę i część ogonka. Z różowej buzię i uszy, zaś z niebieskiej oczka. Aby Hela nie była zwyczajna, wytnijcie jej z czarnej kartki czuprynkę, rogi i końcówkę ogonka. Kolejno naklejaliśmy na główce buzię, oczy, uszy oraz rogi i czuprynkę. Na koniec dorysowujemy czarnym mazakiem nosek i buzię krówki. Główkę przyklejamy z przodu, zaś z tyłu biały ogonek z czarnym „pędzelkiem”.

Pozdrawiam dzieci

Ciocia Asia

Zadania na 23 - 27 marca 2020