główna zawartość strony

Kochane dzieci! Drodzy Rodzice!

Dziś będziemy mówić, o takich osobach, których obecności nie widzimy, ale możemy ich obecność odczuć sercem. Są one darem Boga dla każdego z nas. Te stworzenia Boże to aniołowie.

Anioł Stróż troszczy się, byśmy byli bezpieczni, żyjąc tu na ziemi. Troszczy się, by nic złego nie stało się z naszym ciałem. Chroni nas przed wypadkiem, skaleczeniem. Chroni także nasza duszę, czyli pomaga nam uniknąć złych uczynków i podpowiada, co możemy zrobić dobrego. Gdy mówimy, że Anioł Stróż prowadzi nas do " żywota wiecznego" prosimy, by prowadził nas do nieba, w którym spotkamy się z dobrym Bogiem.

Poproś mamę lub tatę , aby pomogli nauczyć Ci się modlitwy do Anioła Stróża.

Aniele Boży, stróżu mój,

Ty zawsze przy mnie stój.

Rano, wieczór, we dnie, w nocy

Bądź mi zawsze ku pomocy,

Strzeż duszy, ciała mego,

zaprowadź mnie do żywota wiecznego.

Amen.

https://www.biblijni.pl/modlitwy/6_aniele_bozy_modlitwa_do_aniola_stroza.html

Uzupełnij zadania w ćwiczeniu str. 24-25.

Pozdrawiam Ciocia Ola

Religia

Kochane dzieci! Drodzy Rodzice!

 Parafia jest wspólnotą przyjaciół Jezusa. My wszyscy tworzymy wspólnotę parafialną, czyli taką rodzinę wielu rodzin, rodzinę Bożą. Każdy kto należy do tej wspólnoty jest także przyjacielem Jezusa. Tak jak każdy z was ma swoje nazwisko, tak swoją nazwę ma też parafia i kościół. Nasza nazywa się parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Każda parafia ma swojego patrona, czyli opiekuna w niebie. Ponieważ jest on blisko Boga, prosi go o pomoc dla nas. Naszym patronem jest Maryja. Pan Jezus zaprasza nas do siebie i mówi . " Przyjdźcie do Mnie wszyscy" (Mt11,28). Dlatego raz w tygodniu w niedzielę parafianie spotykają się ze sobą i Panem Jezusem w kościele na Mszy świętej. Wszyscy parafianie powinni troszczyć się i o swoją parafię i o swój kościół.

Obejrzyj obrazki i połącz osoby z odpowiednimi przedmiotami, używając kredek we wskazanych kolorach. Następnie pokoloruj pięknie rysunek na którym wszyscy przygotowują się do Mszy Świętej. Powiedz, co robi ksiądz, co robią ministranci i pan kościelny oraz do czego przygotowuje się schola.

Zapraszam do wspólnego zaśpiewania piosenki pt. Sercem kocham Jezusa

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.youtube.com/watch?v=vhiu1I5a_0E

Dzieci , które mają w domu ćwiczenia wykonują polecenia w swoich podręcznikach do religii str. 22-23. Dla tych, które nie mają, przesyłam karty pracy do wydrukowania.

Pozdrawiam ciocia Ola

Religia