główna zawartość strony

1.Proponuje w tym tygodniu pobawić się z dziećmi ugotowanym makaronem, który oprócz licznych wrażeń dotykowych i wzrokowych, daje możliwość degustowania, segregowania oraz mieszania kolorów i kształtów, układania barwnych, makaronowych mandali lub innych, bardziej abstrakcyjnych kompozycji.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.charezinska.pl/makaronowe-love-czyli-zabawy-sensoryczne-z-makaronem/

2. Przedstawiam kolejną propozycję łatwych i szybkich w wykonaniu instrumentów, które na pewno spodobają się dzieciom, wykonane są z tego co każdy z Was znajdzie u siebie w domu. Samo tworzenie domowych instrumentów jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu a wieczorne koncertowanie może przynieść sporo śmiechu i dobrej zabawy. Do dzieła !

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie http://figlujemy.blogspot.com/2015/10/10-instrumentow-domowej-roboty.html

3. „Łąka” – patyczkami malowana to kolejna propozycja zabaw w domu. Malowanie patyczkami pozwala tworzyć dzieciom prawdziwe dzieła. Pobudza wyobraźnię, kreatywność i daje możliwość fajnej zabawy. Zamiast pędzla można użyć patyczków, folii bąbelkowej, rozmaitych szczotek, warzyw, liści, gąbek, w zasadzie wszystkiego co przyjdzie nam do głowy. Wesołej zabawy!

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie http://kreatywnieaktywnie.pl/las-patyczkami-malowany/

4. Szukamy klamerką guzików w kaszce:

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie https://www.facebook.com/watch/?v=244999903304124&external_log_id=3a14945da137d04e2ca8f156a3c8b927&q=przedszkolne%20pomys%C5%82y%20pP%20wideo