główna zawartość strony

1. W tym tygodniu proponuję pobawić się z dziećmi wodą ((zanurzanie rąk w misce z ciepłą i zimną wodą, w miarę samodzielne wyciąganie z wody ulubionych zabawek), -lód (dotykanie, przerzucanie kostek lodu), -pianka (smarowanie dłoni pianką do golenia). -łapanie baniek mydlanych, samodzielne dmuchanie przez słomkę (robimy torcik z piany)

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://dziecisawazne.pl/15-zabaw-sensorycznych-dla-maluszkow/

2.Propozycja rozwijająca dużą motorykę, skakanie, bieganie to ważny element terpii, pobawcie się wspólnie stosując się do następujących instrukcji:

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo

3.Kolejna propozycja to proste zabawy z papierem (gniecenie, prostowanie, darcie, zaginanie, robienie kulek i rzucanie do celu. Można również wykonać prace plastyczne wykorzystując rolki i stworzyć swoją zagrodę ze zwierzętami..

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://mamineskarby.pl/jak-zrobic-zwierzeta-z-rolek-diy/

4.Motorykę małą rozwijamy również poprzez zabawy z plasteliną (ściskanie, wałkowanie, lepienie miseczek, wałeczków, stemplowanie). Proponuję w tym tygodniu namalować tęczę plasteliną. Dziecko trzymając i ugniatając plastelinę rzadko używa tylko jednej rączki. Zwykle wykorzystuje do tego obie dłonie, a to powoduje współpracę obydwu półkul mózgowych. Lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie i zdolności językowe, a prawa za wyobraźnię i emocje. Dzięki wspólnej pracy obydwu półkul, dziecko rozwija umiejętność szybszego przetwarzania informacji i ich łatwiejszego analizowania.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://mamatosiaczka.blogspot.com/2017/02/tecza-z-plasteliny.html