główna zawartość strony

Kochani Rodzice!

Porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat pracy rolnika (maszyny, narzędzia wykorzystywane na polu). Pomóżcie im odróżnić siano i słomę, poznać rośliny okopowe, zbożowe, oleiste i włókniste. Zajmiemy się też lubianym przez dzieci ziarnem kukurydzy. Proponuję też wybrać się do gospodarstwa rolnego, aby poznać zwierzęta gospodarskie ( wykorzystajcie strony na You Tube)

WTOREK

 Opowieść ruchowo-naśladowcza połączona z ćwiczeniami artykulacyjnymi „ Od ziarenka do bochenka”

– dzieci jadą pociągiem do gospodarstwa rolnego (ciuch, ciuch) , zobaczyły koniki (odgłos kląskania), najpierw rolnik sieje zboże (się je je je), pada deszcz(kap, kap), zboże rośnie a wietrzyk śpiewa (szszsz), słońce grzeje (uf uf), na pole wyjeżdża kombajn (wrr wrr), rolnik wiezie ziarno do młyna (wrr wrr), młynarz zmiele ziarna ( szerokie otwierania ust i kręcenie szczęką), z ziaren powstaje mąka (aaapsik)

- praca z KP.37

 Zabawa muzyczna do piosenki ludowej „Zasiali górale” – piosenka dostępna na stronie Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.ucze.pl

ŚRODA

„Jak powstaje popcorn?” – „Kukurydza” – narysować kukurydzę żółtym flamastrem, zielonym dorysować łodygę i liście, maczając paluszek w żółtej farbie robić odciski tworząc miejsca na ziarenka kukurydzy – wypełniając żółte pola prawdziwymi ziarnami kukurydzy.

 „Maszyny rolnicze” – naśladowanie maszyn rolniczych głosem i ruchem.

- praca z KP.40

CZWARTEK

 Degustacja różnego rodzaju pieczywa – określanie smaku, zapachu, koloru, kształtu (porównywanie) ; zabawa logopedyczna z kawałkiem chleba – przeżuwanie, mlaskanie, gryzienie skórki, oblizywanie się. „Zabawy z kostkami” – liczenie przez dzieci liczby wyrzuconych oczek na kostce i dodawanie ich.

 "Taczki” – ćwiczenia w parach .

- praca z KP38.

PIĄTEK

„Traktor” zabawa plastyczna. Dzieci tworzą traktor z dwóch patyków logopedycznych (mogą być po lodach) przyklejonych do kartki, dodają kółka z kolorowego papieru oraz dorysowują kierownicę i resztę rysunku.

- praca z KP 39

 „Zbieranie ziaren” – zadaniem dzieci jest zebrać do kubeczka taką samą ilość ziaren jaka jest widoczna na planszy ( rodzic przygotowuje karteczki z cyframi od 0- 10) – wysypują, przeliczają i sprawdzają. „Słoneczniki” – zabawa plastyczna. Wyciąć płatki z żółtego papieru i nakleić je na białe plastikowe talerzyki jednorazowe. W środku przykleić ziarnka słonecznika. Całość przykleić na kartkę techniczną, wyciąć łodygę i liście , dokleić te elementy do słonecznika.

Bawcie się dobrze! Ciocia Asia

Do wykorzystania: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.youtube.com/watch?v=ht75xp5