główna zawartość strony

Kochani!

Przed Wami pełen wrażeń tydzień świąteczny. Dzieci czekają na Wielkanoc. Nie bójcie się włączyć ich w świąteczne przygotowania. Zaangażujcie je w przystrojenie wielkanocnego stołu.

PONIEDZIAŁEK

 Wyszukiwanie przedmiotów kojarzących się z Wielkanocą, zabawa fabularyzowana; Wielkanoc kojarzy mi się z … - kończenie zdania.

 Wspólne wykonanie palmy z krepiny wg własnego pomysłu.

WTOREK

 Dzieci poznają sposoby barwienia jajek – żółty – suche łupiny cebuli, -różowy – sok z buraka, - pomarańczowy – marchew, dynia, - brązowy – łupiny orzecha, - zielony- trawa. Gotowanie jajek w skórkach buraka lub łupinkach cebuli.

 „Pisanka z układanki” – rysują na dużym papierze pisankę, dzielą na drobne fragmenty – puzzle, które wycinają dzieci, dopasowują do siebie fragmenty układanki, tworząc puzzle, które przyklejają na duży brystol.

 "Mówiąca pisanka” – rodzic rzuca piłkę – dziecko łapie i czeka na hasło: Rzuć kucając, Rzuć po uprzednim podskoku w górę, Rzuć siedząc – potem zamiana.

ŚRODA

 „Jajka z pianki do golenia” – praca plastyczna – dziecko wykonuje jajko z pianki do golenia wyciśniętej na karton i zabarwionej barwnikiem, maczają w niej sylwety jaj i tworzą na nich wzorki wykałaczką lub patyczkiem do uszu.

 „Skaczące pisanki” – stoją na wyznaczonej linii i skaczą do końca pokoju, naśladując żabki. Po drodze wykonują obrót wokół własnej osi.

CZWARTEK

 „Nasze koszyczki” –dzieci otrzymują symbole jajek wyciętych z kolorowego papieru, poruszają się z pisankami w ręce. Na pauzę w muzyce tworzą koszyczek składający się z pisanek – zbiera rozrzucone po pokoju pisanki.

 „Króliczki z koszyczka” – zabawa ruchowa – rodzic rozkłada na dywanie sylwety królików z literami lub liczbami. Dzieci kolejno skaczą po króliczkach odczytują symbole.

PIĄTEK

 Ćwiczenia gimnastyczne –rozluźniające:

 „Zające na łące’ – dziecko wykonuje skoki zajęcze do wyznaczonego miejsca. Po drodze wykonuje obrót wokół własnej osi i przechodzi prze szarfę ( utworzoną z paska).

 „Jajko na łyżce” - trzymając łyżkę w ustach, a na niej ugotowane jajko dziecko pokonuje drogę do osoby naprzeciwko, oddając jej łyżkę i jajko.

 „Pomponowe jajko” – zabawa plastyczna, ozdabianie jajka stemplami przygotowanymi z pomponów maczanych w farbie lub gąbek trzymanych za pomocą klamerki od bielizny.

 „Wyścig jajek” – wyścig w turlanie jajek do mety. Zapytajcie dzieci o tradycje i zwyczaje związane z obchodzeniem Wielkanocy. Życzę wszystkim zdrowych, pięknych i radosnych świat.

Pozdrawiam wszystkie dzieci.

Ciocia Renata

SZLACZKI, KROPKI I LABIRYNTY – WIELKANOCNE ZADANIA DLA PRZEDSZKOLAKA:

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://www.mama-bloguje.com/szlaczki-kropki-labirynt-wielkanocne-zadania-dla-przedszkolaka/

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://bazarek.gallery/418724/18802/3917918/57032648513f2764940d3.jpg

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttp://bystredziecko.pl/szlaczki-dla-dzieci-pisanka/

TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE:

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie https://www.garneczki.pl/blog/tradycje-i-zwyczaje-wielkanocne-w-polsce/

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttps://eduzabawy.com/karty_pracy/grafomotoryka/wielkanoc/?fbclid=IwAR2hle_6eqTSM2K9Y-lwAxYtvfIN_uRoPxaepXffUZscsJqsXx_pZu768GA